Registreren

Gebruikersnaam

Echte naam

Wachtwoord

Nogmaals wachtwoord

E-mailadres

Nogmaals E-mailadres

  

Doe ook mee met Arnhem-Direct!

Arnhem-Direct is een platform voor en door Arnhemmers. Iedereen kan meedoen! Dat kan door te reageren, maar ook te bloggen over dingen die zich in jouw omgeving afspelen. Meld je aan door je hier te registeren en doe mee Arnhem-Direct! Heb je vragen? Mail de redactie. (redactie@arnhem-direct.nl)

Inloggen

Gebruikersnaam

Wachtwoord

 Onthoud mij

Wachtwoord vergeten?

zaterdag 21 april 2012 om 13:56 uur
2

Oranjefees is een cadeautje

In Arnhem wordt de Koninginnedagviering het Oranjefees genoemd en zeer uitbundig gevierd. Zonder dat hiervoor entree wordt gevraagd kan je op 29 en 30 april, verspreid over tientallen podia in de Arnhemse binnenstad, honderden bands, artiesten en DJ’s zien optreden. Dat aanbod wordt ieder jaar gevarieerder en groter. Na Amsterdam en Den Haag is Arnhem de derde Koninginnedag-stad van Nederland.

Op uitgaansplein de Korenmarkt is het eind jaren 70 allemaal begonnen. Daar organiseerden een aantal cafés kleinschalige liveoptredens op een buitenpodium. Dit voorbeeld werd al snel door andere cafés en organisatoren gevolgd. In de jaren 80 groeide Koninginnedag in Arnhem uit tot een vrolijk stadsfeest met verschillende muziekpodia verspreid over het stadscentrum. Inmiddels is het Oranjefees een groots evenement geworden met een landelijke uitstraling. Verspreid over twee dagen komen vanuit het hele land enige honderdduizenden bezoekers naar Arnhem.

Er komt heel wat bij kijken om een stadsevenement van dit formaat in goede banen te leiden. De organisatie hiervan begint al maanden van tevoren. Dit is een intensief samenspel tussen de lokale overheid en de verschillende organisatoren, dat een hoge mate van professionaliteit en een flinke dosis inzet vergt van alle partijen. Maar dit lijkt inmiddels zijn vruchten af te werpen, want daar waar andere grote Koninginnedagsteden hun glans verliezen zie je in Arnhem het tegenovergestelde gebeuren. Door een prettig meewerkende gemeente Arnhem en door initiatieven van een enthousiaste nieuwe garde muziek- en cultuurliefhebbers zijn de laatste jaren meerdere nieuwe muziekspots ontstaan. Met risicovolle financiële investeringen, een tomeloze inzet en een grote passie voor muziek, cultuur en de stad Arnhem zetten deze (jonge en frisse) organisaties aansprekende evenementen neer van hoge kwaliteit. Elk met een totaal eigen stijl en entourage.
Het resultaat mag er wezen! Het Oranjefees is uitgegroeid tot een tweedaags topevenement. Een heerlijk feest voor iedereen en bovendien een uitstekend stukje Arnhem-promotie. Het Oranjefees is een prachtig cadeau voor en van Arnhem, bestemd voor alle bezoekers en feestvierders op 29 en 30 april.

Niet iedereen realiseert zich echter hoe flinterdun de basis van dit unieke evenement is. Juist doordat er geen entreegeld wordt gevraagd moet alles uit de horeca inkomsten worden bekostigd. Artiesten, podia, licht- en geluidsinstallaties, toiletvoorzieningen, tapmaterialen, posters en flyers, horecamedewerkers en zelfs legekosten voor de vergunning. Dat betekent flink wat biertjes tappen om niet in de rode cijfers te eindigen. Bij goed weer lukt dat meestal wel, maar bij slecht weer of een onvoorziene calamiteit is dat bijna onmogelijk.
Het is de organisatoren er daarom veel aan gelegen om alles soepel te laten verlopen. Eén van de maatregelen hiervoor is het weren van zelf meegenomen drank. De aanwezigheid van glas en blik zorgt vaak voor gevaarlijke situaties en is bovendien gedurende het Oranjefees in de hele Arnhemse binnenstad verboden. Niet alleen op de verschillende evenemententerreinen wordt hierop actief gecontroleerd, maar ook de politie zet speciale handhavingsteams in.
Maar bovenal koester je het Oranjefees door geen eigen drank mee te nemen. Door gewoon een drankje aan de bar te kopen leg je de noodzakelijke basis voor het evenement. En dat is absoluut nodig om ook in de toekomst dit mooie evenement voor de stad te behouden.
Het totale programma en meer informatie vind je op www.oranjefees.nl.

Tom Roelofs op maandag 23 april 2012 om 4:27 uur

ik vraag mij altijd af waarom er zo trots bijgezet wordt dat het de 3e grootste is van het land. Denk dat je daar niet heel trots op hoeft te zijn, voor mij altijd een mooie dag om Arnhem juist te ontlopen, het centrum van Arnhem is niet gebouwd voor dat soort evenementen.

mieze op dinsdag 24 april 2012 om 13:26 uur

nou ik vond t dus wel gezellig. zeker nu willemeen ook lekker meedoet met een metal festival en de jacobiberg en freefall ook bandjes neerzetten die allemaal buiten ‘cover’ segment vallen.

Reageer





Op deze manier link plaatsen: [url=http://www.link.nl]omschrijving[/url]
Op deze manier afbeelding plaatsen: [img]http://www.link.nl/afbeelding.jpg[/img]



Welke kleur heeft gras?