Registreren

Gebruikersnaam

Echte naam

Wachtwoord

Nogmaals wachtwoord

E-mailadres

Nogmaals E-mailadres

  

Doe ook mee met Arnhem-Direct!

Arnhem-Direct is een platform voor en door Arnhemmers. Iedereen kan meedoen! Dat kan door te reageren, maar ook te bloggen over dingen die zich in jouw omgeving afspelen. Meld je aan door je hier te registeren en doe mee Arnhem-Direct! Heb je vragen? Mail de redactie. (redactie@arnhem-direct.nl)

Inloggen

Gebruikersnaam

Wachtwoord

 Onthoud mij

Wachtwoord vergeten?

zondag 24 juni 2012 om 10:06 uur
1

Cultuur & Beleving 4: Improviseer jezelf bij Labscape

impressie van Labscape

Hoe werken mensen, groepen, bedrijven, evenementen, werkvormen in Arnhem op dit moment met de gegevens cultuur en beleving? Misschien beïnvloedt de culturele vorm de (diepte van de) beleving. Of wellicht is de beleving juist dat wat vorm geeft aan een evenement.

In deze aflevering meer over hoe dat allemaal zit bij Labscape, een initiatief dat het lopende seizoen maandelijks een sessie heeft aangeboden om mee te komen improviseren. En wat wordt geïmproviseerd? Jezelf, als het ware. In beweging, in klank, in interactie… Veel is mogelijk. En zondag 24 juni kun je het zelf uitproberen om 14 uur in de Cultuurkapel aan de Oude Velperweg 36a. Het is de laatste keer voor de zomerstop; in september kun je in de Coehoornkazerne weer een nieuwe sessie verwachten.

Labscape: improvisatiesessie

Ik praat met Barbara Ebner, als danser, choreograaf en dansdocent gespecialiseerd in improvisatie, en een van de initiatiefnemers van Labscape. “De sessies zijn ontstaan uit de behoefte die wij als kunstenaars voelden aan ruimte om verder te ontwikkelen, om te experimenteren en uit te wisselen: exploratie van jezelf, van samenwerkingsmogelijkheden, van thematiek. Onderzoek doen dus, maar dan op een praktisch niveau. Het kent geen groot concept, maar gewoon een middag, een ‘shared space to explore’. We voelen dat het nog niet bestond, je hebt mensen nodig, je hebt ruimte nodig en als je het niet organiseert, dan komt het er niet.”

“Ik organiseerde eerder ook al multidisciplinaire jamsessies, maar dat was te vrijblijvend. Nu wilde ik net iets meer richting geven, meer kader aangeven. Maar vanuit daar kan het nog alle kanten op. Het startte weliswaar bij onze behoefte, maar het kan ook breder gedeeld worden. Vandaar dat gewoon iedereen is uitgenodigd bij Labscape, of je nu kunstenaar bent of je aangetrokken voelt om mee te doen om elke andere mogelijke reden. De ervaring leert dat het behoorlijk kwetsbaar is om die vrijheid aan te gaan en daarom bieden we een kader, begeleiden we de sessie helder en duidelijk - en vanuit daar kun je meer de vrijheid opzoeken voor jezelf. De creatieve sfeer nodigt uit om te kunnen oefenen om in de praktijk deel te nemen en deel uit te maken van. Het is een oefenruimte voor je persoonlijke ontwikkeling als mens en kunstenaar. Maar het kan dus zeker ook zonder kunstenaarschap! Gewoon als mens. Als je interesse hebt in creatieve ontwikkeling.”

Improviseren tussen jezelf en de ander

Barbara vervolgt haar verhaal over Labscape met meer details over wat je aanstaande zondag kunt verwachten. “Het zal ook zondag vast weer een samenkomst van heel verschillende mensen worden, vaak aan Arnhem verbonden. Dat werkt ook verbindend, want je komt de mensen weer elders tegen en je voelt: ‘Oh ja, laatst stonden we samen grappig te doen in de studio,’ dat schept een band. Als deelnemer voel je je aan de hand genomen om mee te gaan in een reis waarvan je ziet waar je langskomt. Je loopt niet in het donker, het is juist een reis waarin je mee de stappen kan zetten en handvaten aangereikt krijgt.”

“Het thema van aanstaande zondag zal zijn: de verhouding tussen de groep en jezelf - hoe valt jouw smaak samen met die van anderen in het gerecht. Wie ben je als jezelf en wie ben je als groep en wat is de dynamiek tussen de groep en jezelf? Een relevant thema voor iedereen, zou ik zo zeggen. We bieden zondag onder meer de mini improvisaties: hoe kan je in een moment van drukte je geest en lichaam losmaken in 20 seconden. Even een andere manier van input en dan kun je weer verder. Je kunt dit gebruiken in je dagelijks leven. Dit soort bewustzijnselementen zitten er zondag in. In het spelen en improviseren kom je al die elementen vanzelf tegen. Het spel zelf maakt iets los. Het is ook: durven spelen. Kinderen zijn constant aan het spelen, er bestaat voor hen alleen maar het nu. Volwassenen verleggen hun aandacht meestal voortdurend naar toekomst en het verleden. Nu leggen we een keer de nadruk op het nu, op creatief durven zijn in het nu, met je creatieve potentieel gebruik mogen maken daarvan in het nu.”

Labscape vindt plaats op zondag 24 juni van 14:00 tot 18:00 (verzamelen voor de deur vanaf 13:45) in de Cultuurkapel Arnhem, Oude Velperweg 36a: http://g.co/maps/7qayb en kost €10,- / €6,- met studenten- of Gelre-pas.

Op de foto een impressie van een eerdere Labscape sessie.

Eerdere afleveringen van Cultuur & Beleving:

Cultuur & Beleving 1: Authenticiteit bij InspiratiePodium Arnhem
Cultuur & Beleving 2: Speelplezier bij AMP @ Waalse Kerk

Tijmen Brozius op maandag 3 september 2012 om 17:21 uur

Hoi, ik ben mede-organisator van LABscape Barefoot Experiments.

Enkele wijzigingen in de details:

LABscape heeft dit tweede seizoen (2012-2013) een nieuwe locatie: de Coehoornkazerne, Klarendalseweg 193 in Arnhem.

Het duurt nu van 15u tot 18u. Eerst was het van 14u tot 18u.

prijs: €10,- of €6,- voor arnhem-card houders of studenten.

De eerste keer is gratis, je mag de prijs “improviseren” naar wat het je waard was.
Als je iemand introduceert geldt dat ook.

graag tot ziens!
Tijmen

volg LABscape op FaceBook
en bezoek onze website
meer info: .(JavaScript moet ingeschakeld zijn om dit e-mail adres te bekijken)

Reageer





Op deze manier link plaatsen: [url=http://www.link.nl]omschrijving[/url]
Op deze manier afbeelding plaatsen: [img]http://www.link.nl/afbeelding.jpg[/img]



Welke kleur heeft gras?