Fotografiedocumentaires en -workshops bij Een, Twee, Tien
Ramon Snellink (Mon et Mine) zondag 7 februari 2010, 22:00
Categorie: Educatie | Foto's | Inspiratie | Kunst & Cultuur Bekeken: 380 keer
Volgende week ben ik programmamanager bij Een, Twee, Tien, een collectief van studenten van de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen, stichting Dollypop en Meervorm. Zelf ben ik fotograaf, het thema van de week is dan voor mij ook vanzelfsprekend Fotografie geworden. Over de week verspreid zijn er een aantal bijeenkomsten, waarin ik documentaires laat zien en workshops geef.
Iedere bijeenkomst kost 1 euro, de opbrengst wordt volledig gestoken in de verbouwing van het pand van Een, Twee, Tien Een bijdrage in natura voor de inrichting van het een, twee, tien pand mag ook. Denk aan: planten, bestek, borden, prullenbakken, koekjes e.d. Betaling aan het begin van de bijeenkomst. Inschrijving niet nodig! Locatie: Vossenstraat 10, Arnhem.
Een groot deel van de bijeenkomsten zal bestaan uit het bekijken van de documentaire “The Genius of Photography” (geen ondertiteling)
“Zesdelige documentaire BBC-reeks over de fotografie, haar ontstaan en evolutie, en haar verschillende toepassingsvormen.De serie plaatst de fotografie in een breed perspectief (sociaal, politiek, economisch en artistiek) en belicht de verschillende fotografische genres: kunst, nieuws, reportages, landschappen en portretten. Maar de reeks focust op de eerste plaats op de geschiedenis van de fotografie: het historische verhaal van de eerste fotografische experimenten in de jaren ‘40 van de 19de eeuw tot de huidige ‘digitale revolutie’, die niet alleen de manier heeft veranderd waarop we naar foto’s kijken - letterlijk en figuurlijk -maar ook de fysieke aspecten van de fotografie zelf.
De serie onderzoekt verder wat een foto van Nan Goldin of Henri Cartier-Bresson nu eigenlijk onderscheidt van de miljoenen plaatjes die wij allemaal samen dagelijks schieten. Zo maken we ook kennis met iconische foto’s, mijlpalen in de geschiedenis van de fotografie en de illustere figuren die de fotografie in de voorbije 170 jaar vorm en kleur hebben gegeven, van Louis Daguerre tot Robert Capa en van Margaret Bourke-White tot Cindy Sherman.”
Maandag 12:00 - 15:00
The Genius of Photography - Deel 1, 2 & 3
Dinsdag 12:00 - 15:00
The Genius of Photography - Deel 4, 5 & 6
Woensdag 14:00 - 17:00
Workshop Straatfotografie - Het hoe en waarom van straatfotografie. We gaan in kleine groepjes de straat op om te fotograferen. Eenmaal terug bespreken we de foto’s en kijken we wat beter kan. Benodigdheden: Camera (liefst met groothoeklens)
Donderdag 18:15 - 19:45
Workshop 3D fotografie (ook wel Stereoscopy) - Geen theoretische uitwerking, maar een hands-on met deze techniek. Benodigdheden: camera en laptop (met photoshop of een soortgelijk programma). Alleen meekijken met anderen kan ook.
Reacties (1)
wat geweldig dat er een week nadat jullie de sleutel kregen, de eerste programmering al staat. Helemaal goed! Ik kom morgenmiddag even langs een kijkje nemen.
Reageer op dit bericht