Arnhem Direct presenteert zich aan gemeenteraad

Gerjanne Tiemens (Arnhem Direct) maandag 18 mei 2009, 18:58

Categorie: Arnhem 2.0 | Media | Politiek Bekeken: 2241 keer


Het is een bijzondere en ook wel een beetje spannende dag vandaag. Vanavond geven we een presentatie aan de Arnhemse gemeenteraad over het veranderende medialandschap en over welke rol een platform als Arnhem Direct zou kunnen spelen bij de ontwikkeling van de lokale publieke omroep.

Toen ik vorig jaar zomer met Marco Derksen in gesprek raakte over zijn plannen voor Arnhem Direct, was ik gelijk enthousiast. Maar wat er de afgelopen negen maanden gebeurd is, overtreft mijn stoutste verwachtingen. De groep bloggers van Arnhem Direct groeit gestaag en steeds vaker krijgen we mailtjes van mensen die graag een steentje willen bijdragen. Ondertussen zijn er zo’n 1000 artikelen verschenen op Arnhem Direct en zijn er meer dan 3000 reacties geplaatst. Ook de bezoekersaantallen nemen toe. Op dit moment wordt Arnhem Direct door ruim 15.000 bezoekers per maand bezocht. En dat terwijl we nog steeds niet echt heel luid van de daken hebben geroepen dat we bestaan.

Mooie cijfers allemaal, maar waar ik nog veel blijer van word, zijn de mensen die ik via Arnhem Direct ontmoet. 

Het is geweldig om te horen en te merken dat zoveel mensen zich echt betrokken voelen bij de stad en het doet me goed te merken dat we met Arnhem Direct blijkbaar in een behoefte voorzien. Want als er iets is waarvan ik droom, dan is het wel een samenleving waar mensen op basis van hun passie en talent een bijdrage kunnen leveren.

Door de opkomst van internet, sociale media en digitale communicatie is niet alleen het medialandschap aan het veranderen. Ook het bestuurlijke landschap verandert er door. Steeds vaker lees en hoor je over burgerparticipatie en politiek2.0 en worden er manieren gezocht om de mensen bij de politiek te betrekken. En ondertussen zijn er ook al wel wat aansprekende voorbeelden over hoe je deze nieuwe ontwikkelingen kunt gebruiken.

Op www.wijbouweneenwijk.nl vraagt de gemeente Smallingerland iedereen; inwoners van Opeinde, inwoners van Smallingerland, studenten, specialisten en ieder ander die dat maar wil, om mee te helpen aan het ontwerpen en inrichten van een nieuwe woonwijk in het dorp Opeinde. En de verkiezingscampagne van Barack Obama was natuurlijk het ultieme voorbeeld over hoe je al deze middelen kunt inzetten. Het campagneteam won er afgelopen week de Grand Clio voor geïntegreerde communicatie mee. 

Vanmiddag bij het testen van de techniek voor de presentatie in de raadszaal vertelde iemand van de griffie me dat Arnhem Direct regelmatig wordt geraadpleegd, zoals nu met de discussie rondom het NHM bijvoorbeeld. Dus ook op dit vlak voorziet Arnhem Direct blijkbaar in een behoefte.

Wij vertrekken zo richting gemeentehuis voor de presentatie. Voor wie niet in de raadszaal aanwezig kan zijn, is het filmpje straks online te bekijken.



Reacties (39)

Harald Pol   18 mei 19:11
Terug naar boven

Veel succes met de presentatie!

Gerjanne Tiemens   18 mei 19:15
Terug naar boven

@Harald dank je wel!

Marco Derksen   18 mei 19:19
Terug naar boven

Zie dat verhouding in video niet helemaal klopt. Dat zoek ik later wel uit, nu op naar de gemeenteraad voor de presentatie ;-)

Erik van Roekel   18 mei 19:26
Terug naar boven

Is #AD09 nu ook live te volgen? http://arnhem.notubiz.nl/
21:15 Raadszaal lees ik… maar weet niet hoe laat jullie op programma staan.

Gerjanne Tiemens   18 mei 19:28
Terug naar boven

@Erik wij staan om 22.15 uur op de agenda

Vincent Leenders   18 mei 19:39
Terug naar boven

@Marco, @Gerjanne: veel succes, aan de voorbereiding heeft het niet gelegen!

lucien engelen   18 mei 19:46
Terug naar boven

Gerjanne, Marco Heel veel succes. Wat een mooie ontwikkeling weer.
Gr Lucien

Hans Mestrum   18 mei 20:05
Terug naar boven

Ziet er goed en professioneel uit! Complimenten. Succes vanavond. De HAN leeft mee.

Kees Crone   18 mei 21:28
Terug naar boven

Ik zie noppes!

Hans Mestrum   18 mei 21:31
Terug naar boven

Nee niks te zien. Tot dat Marco begon werd het uitgezonden en daarna stekker er uit. Bleh, moeten nog veel leren daar.

Rick Jansen (griffie - ondersteuner tijdens commis   18 mei 21:41
Terug naar boven

@ Kees Crone,

alleen de vergaderingen die discussie opleveren en besluitvormend zijn worden op het net uitgezonden.

Kees Crone   18 mei 21:48
Terug naar boven

@rick jansen: Mooi is dat.

Lex Kwee   18 mei 21:52
Terug naar boven

@ Rick Jansen dus deze vergadering leverde geen discussie op?

Hans Mestrum   18 mei 22:03
Terug naar boven

@Rick Jansen een hele slechte zaak vind ik dat

Pauline Meijwaard   18 mei 23:23
Terug naar boven

De presentatie van Marco voor de raadscommissie was uitstekend, de reactie van de commissieleden teleurstellend. Wellicht doordat de link met Radio en TV Arnhem niet voor iedereen even duidelijk was. In antwoord op een vraag daarover hebben zowel Marco als ik aangegeven dat dit vooral een presentatie was om aan te geven wat er met een internetcommunity mogelijk is en hoe dat werkt. Als het aan RTV Arnhem ligt gaat zij daar in de nabije toekomst graag gebruik van maken. Twee van de vijf scenario’s die beschreven worden in het meerjaren businessplan van RTV zijn gebaseerd op een internetplatform met radio en televisie als afgeleiden daarvan.

Marco Derksen   18 mei 23:41
Terug naar boven

Zoals Pauline al aangaf, presentatie ging inhoudelijk prima maar het was duidelijk dat de verwachting bij de raad onvoldoende was gemanaged. Snap nu meteen waarom alles zo lang moet duren in Arnhem ;-)

3543440065_9908645b97.jpg?v=0

Denk dat we binnenkort maar eens een aantal politici moeten uitnodigen bij ons in het lab zodat we voldoende tijd hebben voor een inhoudelijke discussie.

Anno Zijlstra   19 mei 0:10
Terug naar boven

sta er van te kijken (vanuit Bangkok) dat de raad of een deel daarvan het niet op weet te pakken,wens jullie veelsucces toe.
Goed initiatief.
Ik was eerder betrokken bij de VVD cyber activiteiten toen was er een heus internet discussieforum,maar daar werd door de VVD zelf (bestuur/fractie) de stekker uitgetrokken omdat men het publieke debat vreesde,zou de VVD hier nu ook wegblijven uit bangigheid ?-:)
Mocht Ivonnen van de griffie meelezen, ben je nog aan het stroopsmeren bij van G., ik heb me als raadslid toen verbaasd over je disloaliteit toen ik vz van een commissie was.

Gerjanne Tiemens   19 mei 0:33
Terug naar boven

@allen dank je wel voor de on- en offline support. Zoals Pauline & Marco hebben al aangaven was de presentatie prima. De ontwikkeling van de lokale publieke omroep staat binnenkort vast weer op de politiek agenda, ondertussen blijven wij gewoon doen waar we mee bezig zijn, nl. met elkaar een platform voor en door betrokken Arnhemmers ontwikkelen.

Waarbij we de lokale politici natuurlijk van harte uitnodigen om hier hun steentje aan bij te dragen en hier open en transparant met ons en met elkaar het debat en de discussie aan te gaan. :o)

Anno Zijlstra   19 mei 3:48
Terug naar boven

iedere stad moet een eigen omroep hebben,met live nieuws, focus op de minderheden de groepen die het moeilijk hebben,laagste inkomens groep , en aangezien er nooit in de rijke wijken opvanghuizen voor moeilijke jongeren en drugsverslaafden komen ook aandacht voor de probleem wijken die alleen maar meer problemen krijgen die van geen wijken willen weten !:wink
Overigens petje af voor Burgemeester Krikke (VVD), krijgt veel voor elkaar,bruggen bouwer ook(kanjer), en dat samen met haar bevlogen echtgenoot/ partner Ron Miltenburg (PvdA) ,mogen we zeker niet vergeten, Ron zet zich onbezoldigd in voor de stad Arnhem al jaren !

Marco Derksen   19 mei 5:05
Terug naar boven

Ik zie dat Henk Jan Winkeldermaat al een video online heeft staan die hoort bij deze presentatie:
http://www.slideshare.net/marketingfacts/arnhem-direct

en de video:
http://www.vimeo.com/4718048

en een kort interview na afloop van de presentatie:
http://www.vimeo.com/4718335

Henk Jan heeft overigens al een compleet verslag op zijn weblog staan (met foto’s)!

Marco Derksen   19 mei 5:09
Terug naar boven

@Anno: denk dat de raad het wel oppakt, maar gisteravond bleek bij de meeste raadsleden de context nog niet duidelijk. Jammer, maar dat gaat zeker nog wel komen!

Suzanne Schmeetz   19 mei 9:22
Terug naar boven

@Marco en @Gerjanne Goed om het onderwerp zo alvast in de Biotex te zetten. Vraag me ook af of je op dit moment meer kan verwachten. Inweken, dat heeft het waarschijnlijk nodig. Nieuwsgierigheid opwekken. Raadsleden inspireren om eerst zelf maar eens te experimenteren met Arnhem Direct, dan gaan ze het belang en de werking ervan vanzelf inzien. Denk dat het een heel goed idee is om ze uit te nodigen in het Digitaal Communicatielab en ze live dit kloppend hart voor Arnhem te laten ervaren!

Margreet van Gastel   19 mei 11:31
Terug naar boven

Even een reactie. De presentatie was uitstekend, maar, door welk misverstand dan ook, aangekondigd als presentatie. Er waren geen onderliggende scenario’s bekend bij de Raadsleden. Dus was de context niet helder. Dat valt de Raad niet te verwijten. De portefeuillehouder wellicht wel, want die heeft de verantwoordelijkheid dat de Raad goed geinformeerd wordt, in jargon: actieve informatieplicht. En als je dan een presentatie laat plaatsvinden zonder tussenverbanden dan is het vragen om onduidelijkheid. De Raad veronderstelde dat er een plaatje van de scenario’s geschetst zou worden, niet een onderdeel. Uiteindelijk zal het goed komen. In de junicyclus komt het terug, informatief, meningsvormend etc. Dus zie het nu dat er een basis is gelegd met een uitstekende presentaie.

Gerjanne Tiemens   19 mei 12:38
Terug naar boven

@Suzanne de Biotex is een mooie metafoor. Even lekker laten weken voor het beste resultaat?! ;o)

@Margreet dank je wel voor de reactie en de toelichting. Los van de junicyclus blijven we hier online natuurlijk ook gewoon lekker informatief en meningsvormend bezig :o)

@Anno sinds Ron is aangetrokken als directeur van de Living Statues is zijn inzet volgens mij niet langer onbezoldigd ;o)

Kees Crone   19 mei 13:12
Terug naar boven

@Marco Gerjanne en M. van Gastel
Nou, dat lijkt mij positieve respons. Gewoon stug doorgaan op ingeslagen pad. De aanhouder wint.

Sam   19 mei 13:13
Terug naar boven

Marco,

Het ziet er allemaal goed uit en wij komen gauw een keer jouw mooie kantoor bezoeken.

Groetjes Sam & Mariska

Rubens wonen
Beethovenlaan 64
6815 BM Arnhem

René Wouters   19 mei 13:56
Terug naar boven

Niet gewend om me in het politieke te bewegen kwam ik gisteravond toch niet voldaan thuis: wat ging er “mis” en zeker, omdat ik weet dat qua presentatie etc. alles tiptop was? Zo langzamerhand begin ik te beseffen,dat politiek iets anders is dan daadkrachtig, snel en alert besluiten nemen.  Ik wil me heel graag vasthouden aan de opmerking van Margreet van Gastel: “uiteindelijk zal het goed komen. In de junicyclus komt het terug, informatief, meningsvormend etc. Dus zie het nu dat er een basis is gelegd met een uitstekende presentie”.
Persoonlijk heb ik veel plezier beleefd aan de voorbereidingen van de presentatiefilm en dat is heel veel waard.  Wat fijn, dat ik door een toeval met Arnhem-Direct in contact ben gekomen want anders had ik dit alles niet meegemaakt! Met andere woorden: een hele ervaring rijker!
Ik ben ervan overtuigd, dat uiteindelijk A-D de positie in deze stad zal krijgen die het toekomt!

Vincent Leenders   19 mei 14:24
Terug naar boven

na gisteravond heb ik eventuele potentiele politieke ambities definitief opgeborgen. Jammer, dat door een andere verwachting, niet of nauwelijks werd toegekomen aan een stuk inhoudelijke feedback en de klok onverbiddelijk 22:45 uur sloeg. De presentatie stond als een huis. Het powerpoint-gedeelte ging (moest) wellicht wat snel, maar de video toonde veel dynamiek en bracht de mogelijkheden van internet goed aan het voetlicht. Complinenten voor de makers, i.c. mvemedia. De raad zal er in de junicyclus in ieder geval niet omheen kunnen om ook aandacht te besteden aan de gedachtes achter A-D.

Jan Boezeroen   19 mei 14:50
Terug naar boven

Wat is dat precies een ‘junicyclus ‘?

Margreet van Gastel   19 mei 16:22
Terug naar boven

De Raad behandelt iedere maand vele stukken. De eerste keer op de politieke maandag staat een punt informatief geagendeerd. iedereen kan dan vragen stellen, ook toehoorders. De week daarop komt het meningsvormend op de agenda en geven de politieke partijen hun mening. De daarop volgende Raadsvergadering wordt het besluit genomen. Nu hebben we deze week ook veel tijd nodig voor de Voorjaarsnota, de financiële doorkijk voor de komende jaren.(en die ziet er zeer matig uit....), dus begint de cyclus weer op 15 juni. Als voorzitter van de Commissie zal ik mijn uiterste best doen het op die avond op de agenda te krijgen.

Marco Derksen   19 mei 18:07
Terug naar boven

Heb inmiddels de video ook in juiste 4x3 formaat online staan. We leren het nog wel dat tv maken via internet ;-)

Joost Borsboom   19 mei 20:38
Terug naar boven

Een wat teleurstellende reactie na een overigens mooie presentatie. Er werd te weinig ingegaan op de inhoud en teveel op de procedure, op zich begrijpelijk want de raadsleden hadden blijkbaar meer embedding van het verhaal verwacht. Toch jammer dan ze niet konden schakelen en even sec op het moois van Arnhem-Direct konden ingaan. Blijkbaar gaat dat zo in het formele politieke spel. De raadsleden doen zichzelf zo te kort, doordat het ze zichzelf geen inspiratie en verwondering gunnen door het gepassioneerde verhaal. En dat vind ik jammer. Maar Arnhem-Direct gaat gewoon door :-)

Anno Zijlstra   19 mei 20:56
Terug naar boven

Zou de politiek ook locaal de vertaalslag naar de jeugd en toekomst kunnen maken?
Ik vind dat na max. 2perioden in de raad een nieuwe frisse generatie de posities moet gaan overnemen ,wethouders moeten worden geselecteerd op talent/capaciteiten.

Gerjanne Tiemens   19 mei 21:11
Terug naar boven

@Joost jezelf verwondering gunnen, dat zouden meer mensen moeten doen! ;o)

@Anno: als de politiek de vertaalslag naar de jeugd en de toekomst wil maken, zal ze transparanter, opener en interactiever moeten worden denk ik. Een maximum aan de perioden in de raad lijkt me een absolute vooruitgang en het lijkt me niet meer dan logisch dat wethouders geselecteerd worden op capaciteiten en talent, dat zou voor elke functie moeten gelden, ook buiten de politiek.

Anno Zijlstra   19 mei 21:20
Terug naar boven

@Gerjanne

‘Die Quelle, braucht nicht nach dem weg zu fragen’

Marco Derksen   26 mei 5:39
Terug naar boven

De Gelderlander publiceerde gisteravond een artikel over de plannen van RTV Arnhem. Het artikel is gebaseerd op een uitgelekt plan van RTV Arnhem, de presentatie van Arnhem Direct aan de Comissie Educatie, Economie, Sport en Sociale zaken (CEESS) van de Gemeenteraad Arnhem en een aantal korte interviews na afloop van de presentatie. Heb het idee dat de Gelderlander er een flinke hutspot van heeft gemaakt.

Lex Kwee   26 mei 6:26
Terug naar boven

@Marco Derksen Mag de hutspot Gelderlander dan ook in een diaraampje in het museum?

Vincent Leenders   26 mei 7:57
Terug naar boven

Ik heb mij maandag 18 mei over meerdere dingen verbaasd, maar deze variant was me ontschoten.

Opvallend dat je vanuit het artikel van De Gelderlander niet een keer kunt doorklikken naar of Arnhem-Direct of RTV Arnhem.

Marco Derksen   27 mei 8:51
Terug naar boven

Radio-uitzending RTV Arnhem nav presentatie:
http://www.rtv-arnhem.nl/?q=node/880

Reageer op dit bericht

Naam (verplicht)
E-mail (verplicht, maar wordt niet getoond)
Website (niet verplicht)

Code (verplicht)
Nooit meer de code overtypen?
Meld je aan of log in.

Reactie
Op deze manier link plaatsen: [url=http://www.link.nl]omschrijving[/url]
Op deze manier afbeelding plaatsen: [img]http://www.link.nl/afbeelding.jpg[/img]