PvdA opent eigen winkel in binnenstad Arnhem
Gerjanne Tiemens (Arnhem Direct) donderdag 4 februari 2010, 23:54
Categorie: Media | Politiek Bekeken: 855 keer
Voor stevige debatten over onderwerpen die de hele stad raken, voor een goed gesprek over de Arnhemse politiek en natuurlijk voor een rode roos: Arnhemmers met het hart op de juiste plaats kunnen de komende maand terecht aan de Bakkerstraat 61. Daar, in het hart van de Arnhemse binnenstad, is tot eind februari het hoofdkwartier gevestigd van de Arnhemse PvdA.
De PvdA-winkel werd vanavond 4 februari feestelijk geopend, met onder meer de presentatie van het Plan van één Miljoen, een vijfpuntenplan van de PvdA voor behoud van de werkgelegenheid in Arnhem. Mensen aan het werk houden én krijgen staat voor de PvdA immers met stip op één voor de komende periode.
Met de PvdA-winkel in hartje stad wil de PvdA extra goed bereikbaar zijn voor de Arnhemse kiezers. ‘Tijdens ons dagelijks werk zijn we al ontzettend veel in gesprek met burgers, en tijdens de verkiezingscampagne doen we er nog een schepje bovenop. Iedereen moet ons kunnen vinden en daarom zitten we op zo’n prominente plek’, aldus lijsttrekker Willem Hoeffnagel.
De PvdA-winkel is gedurende de maand februari iedere donderdag, vrijdag en zaterdag geopend. Op drie vrijdagen staan er Ronde Tafel Discussies gepland tussen PvdA-kandidaten, andere lokale politici, vertegenwoordigers van belangenorganisaties en ‘gewone’ Arnhemmers. Prominente PvdA’ers gebruiken de winkel als uitvalsbasis voor campagne-activiteiten en in ieder geval voor zaterdag 13 februari staat er nog een verrassend evenement gepland.
Voorlopige agenda Ronde Tafel Discussies:
Vrijdag 12 februari, 15.30 tot 18.00 uur: Randvoorwaarden creëren voor de creatieve economie
Vrijdag 19 februari, 15.30 tot 18.00 uur: Bevordering van doorstroming op de woningmarkt
Vrijdag 26 februari, 15.30 tot 18.00 uur: Jongeren en integratie
De PvdA-winkel is geopend op donderdagmiddag en –avond, vrijdag en zaterdag. De winkel blijft open tot en met 27 februari.
Reacties (22)
Wanneer de PvdA werkelijk contact zou willen leggen met de inwoners van de stad, dan zou de PvdA vier jaar lang een plek hebben waar betrokken Arnhemmers langs konden komen. Ik vind dit typisch PvdA: wel op zoek naar burgers als er verkiezingen zijn, maar zodra die voorbij zijn is de PvdA-winkel weer opgedoekt. Dan doet het er opeens een stuk minder toe wat de Arnhemmer denkt.
Bovendien mis ik nog een paar interessante onderwerpen in de debatten die de PvdA voert:
- Waar wil de PvdA, mede als gevolg van haar zelfgecreerde financiele puinhopen, de komende jaren op bezuinigen?
- Hoe wil de PvdA verder met Rijnboog?
- Wat is de verantwoording van de PvdA voor haar beleid van de afgelopen vier jaar?
De SP een winkel, de PvdA een winkeltje. Prachtig toch al die initiatieven.
Misschien hebben ze binnenkort wel aanbiedingen: “Alles mag voor de helft weg!” of “Opheffingsuitverkoop!”.
De PvdA heeft blijkbaar goed op de winkel gepast; weer meer arbeidsplaaten, geen stijging in de bijstand, forse stijging inwoneraantal, flink veel woningen gebouwd en een reeks van oorkondes en prijzen! Arnhems grootste kruidenier lette op de kleintjes.
Het is verkiezingstijd, dus het mag. Bovendien steekt het wel een beetje dat mijn hart kennelijk niet op de goede plaats zit. Ik citeer:
“De PvdA-winkel werd vanavond 4 februari feestelijk geopend, met onder meer de presentatie van het Plan van één Miljoen, een vijfpuntenplan van de PvdA voor behoud van de werkgelegenheid in Arnhem.”
Het is wel ontzettend jammer, dat de zittende coalitie, onder leiding van de PvdA (Willem Hoeffnagel) er niet in slaagde om de raad goed inzicht te geven in deze materie (problematiek), toen die daarom vroeg.
Jammer ook, dat de PvdA deze (nieuw verworven?) inzichten inzet maakt van de verkiezingsstrijd. De kiezer (Arnhemse burger) was immers veel meer gebaat bij uitvoering, toen de PvdA in Arnhem het nog voor het zeggen had?
@Gerjanne, wie is baron van Lelykstad? Waarom kan ik bij hem niet doorlinken? Wat is het beleid van Arnhem Direct op dit punt? Persoonlijk kan ik leven met de veelspuiterij van @Annoz, beter in elk geval dan met anonimiteit á la GeenStijl of OnsArnhem.
De PvdA een winkel, het CDA een etalage (NOACK), Arnhemmers een station?
Blijkbaar hebben de PvdA’ers het nog steeds koud…
Grapje van Bert is oke!
Als de tekorten die alle Arnhemmers hebben opgelopen door fouten van PvdA wethouders en PvdA plannen in de afgelopen twintig jaar op de partij zouden verhalen dan hebben ze vast geen geld meer om de huur te betalen van hun nieuwe winkeltje!
BG, u bent jaloers , slim idee van de PvdA
Niets met jaloezie te maken, ik heb geen geld voor een winkeltje en zie er ook het nut niet van in! Met dat geld kun je veel betere dingen doen!
Maar wel toevallig dat vlak voor de verkiezingen dit initiatief wordt bedacht.
Maar over de tekorten veroorzaakt door deze partij hoor ik u niet, maar daar ben ik zeker niet jaloers op! U Wel?
Ik vind het helemaal niet slim van de PvdA! Zelfs in verkiezingstijd verwachten ze dat de mensen naar de PvdA komen, in plaats van omgekeerd. Het zegt heel veel over de mentaliteit bij die partij.
Bovendien kun je niet bepaald zeggen dat het er storm loopt. Ik ben er een paar keer langsgelopen en het is er een dooie bedoening.
PvdA en D66 mogen op dit forum breed op extra aandacht rekenen toen “A.Zijlstra” wat over Pro Arnhem zei kreeg hij een ban…
@ Rob ‘wat over....zei’ is in dit geval dan wel heel erg zwak uitgedrukt. Je zou Gerjanne eens naar de cijfers moeten vragen, dan blijkt dat meneer Zijlstra hier meer dan het hoogste woord heeft gehad.
Zou het ook uitverkoop zijn bij de PvdA? Ik ga toch maar eens kijken in de Bakkerstraat.
Waarschijnlijk kan ik wel 2 wethouders krijgen voor de prijs van 1 stem: Willem Hoefnagel en Roeland Kreeft.
Goede deal? Mwoah...eerder een kat in de zak vrees ik ;-)
Hoezo gaat de PvdA alleen in gesprek met de kiezer in campagnetijd? De PvdA gemeenteraadsleden komen al jaren lang bij álle wijkplatformvergaderingen. Dat de andere partijen dat niet weten kan kloppen, wij komen ze niet zo vaak tegen! En ook nu zijn we in de wijken te vinden. Wij gaan van deur tot deur met mensen in gesprek in Presikhaaf, Klarendal, De Laar, Malburgen, Rijkserswoerd, Elderveld en Velperweg e.o etc. Canvassen heet dat.
@Martien:
Als jullie aanwezig waren bij alle wijkplatformvergaderingen (wat overigens aantoonbaar onjuist is): waarom luisteren jullie dan niet naar de dingen die daar gezegd worden? Voorbeelden? Die zijn er in overvloed en die kan je krijgen:
- De wens van de bewoners van de Rosendaalsestraat met betrekking tot de komst van een te grote moskee hebben jullie niet willen horen.
- De wens van bewoners van de Apeldoornseweg met betrekking tot het behoud van de platanen in de middenberm hebben jullie niet serieus genomen.
- Tegen de wens van de bewoners van Sint Marten in wilde de PvdA meer dan 100 wijkbewoners zonder pardon uit hun huis zetten en meer dan 50 woningen in de wijk slopen.
- Tegen de uitdrukkelijke wens van de bewoners in de Van Heemstralaan hebben jullie geprobeerd klinkerbestrating door te drukken.
- Het klemmende verzoek van omliggende bewoners met betrekking tot de geplande asfaltcentrale om toch alsjeblieft een Mileu Effect Rapportage te houden is door jullie weggestemd.
- Een legitiem verzoek van inwoners van Arnhem voor het houden van een referendum over de Rijnbooghaven is door jullie in de prullenbak gegooid.
- Suggesties en alternatieven die tijdens inspraakbijeenkomsten over Rijnboog door betrokken Arnhemmers worden gemaakt, worden door jullie zonder pardon stelselmatig aan de kant geschoven.
Afijn. Die lijst is nog een heel eind langer te maken. Dit zijn de zaken die mij nu al gewoon snel te binnen schieten.
Jij durft hier een sneer uit te delen naar andere partijen die volgens jou niet aanwezig zijn bij wijkplatformvergaderingen, maar juist vanuit de oppositie (met name SP en VVD) is er steeds wel geluisterd (en gehandeld) naar geluiden vanuit de stad.
Als er een partij in Arnhem is die stelselmatig weigert te luisteren naar de mensen in de stad, dan is dat toch echt de Partij van de Arbeid.
Zo Geert, je hebt je zaken aardig op een rij! En dat is nu net het punt waarop mensen stuk lopen bij de politiek.
Maar dan wil ik graag wel iets in de week gooien bij je!
Als partijen wel naar je luisteren en vervolgens een andere keus maken, hoe zie je dat dan?
Of er wordt een andere keus gemaakt en er wordt verklaard waarom dat zo is met argumenten omkleed?
Of zo als nu is er wordt een andere keus gemaakt maar er worden geen redenen aangedragen.
Eigenlijk zoek ik dus een oplossing voor het gegeven dat luisteren naar burgers niet per definitie het zelfde is als doen wat burgers zeggen of vragen. Want er kunnen altijd redenen zijn dat het maatschappelijk belang boven de mening van individuele burgers of groepen burgers gaat.
Alleen vind ik dat je dit wel moet uitleggen/verantwoorden.
Hier een verantwoording:
- De wens van de bewoners van de Rosendaalsestraat met betrekking tot de komst van een te grote moskee hebben jullie niet willen horen.
Onze vertegenwoordiger uit het wijkplatform Klarendal, Marion Blom, en Luuk Broer hebben meerdere malen met zowel de bewonersgroepen als het bestuur van de moskee gesproken. De bezwaren van de bewoners hadden vooral te maken met het aantal bezoekers van de moskee (en daarmee de grootte van het gebouw en de parkeerplaatsen). Het aantal bezoekers is in de loop van het traject naar beneden bijgesteld. Wij hebben als PvdA uiteindelijk in meerderheid vóór de komst van de moskee gestemd.
- De wens van bewoners van de Apeldoornseweg met betrekking tot het behoud van de platanen in de middenberm hebben jullie niet serieus genomen.
Die wens hebben wij heel erg serieus genomen. Sterker nog, ik heb zelf het initiatief genomen om samen met de bewoners te komen tot een alternatief plan waarbij de platanen konden worden behouden én de doorstroming verbeterd kon worden (dat was de wens van het college). Dat heeft erin geresulteerd dat het voorstel van het college niet is aangenomen en dat de uitgangspunten voor het komen tot een alternatief door alle partijen (minus het CDA) zijn ondersteund. Zie: http://www.arnhem.pvda.nl/nieuws/nieuws/2009/02/De+PvdA+zet+ in+op+alternatief+Apeldoornseweg.html
- Tegen de wens van de bewoners van Sint Marten in wilde de PvdA meer dan 100 wijkbewoners zonder pardon uit hun huis zetten en meer dan 50 woningen in de wijk slopen.
Wij hebben een motie ingediend om herstelwerkzaamheden te verrichten voor de huizen waar dat nog kon zodat bewoners daar konden blijven wonen. Voor de bewoners die wel moesten vetrekken hebben we gepleit voor maatwerk en alternatieve huisvesting.
Zie: http://www.old.arnhem.nl/bi_brondoc/RA/2008/06/30/5 motie.pdf
- Tegen de uitdrukkelijke wens van de bewoners in de Van Heemstralaan
hebben jullie geprobeerd klinkerbestrating door te drukken.
De PvdA heeft voor het voorstel van de bewoners gestemd.
- Het klemmende verzoek van omliggende bewoners met betrekking tot de geplande asfaltcentrale om toch alsjeblieft een Mileu Effect Rapportage te houden is door jullie weggestemd.
Wij hebben als PvdA juist initiatief genomen om tot een Milieu Effect Rapportage te komen. Mijn collega Paul Stein heeft zich hier hard voor gemaakt. De provincie is daar uiteindelijk jammer genoeg niet in meegegaan en zij moeten het uitvoeren. Er is vervolgens op ons initiatief wel een vergelijkbaar onderzoek uitgevoerd door de gemeente. Zie:
http://www.old.arnhem.nl/bi_brondoc/RA/2008/04/21/03 amendement.pdf
- Suggesties en alternatieven die tijdens inspraakbijeenkomsten over Rijnboog door betrokken Arnhemmers worden gemaakt, worden door jullie zonder pardon stelselmatig aan de kant geschoven.
Op ons initiatief is er een Raadswerkgroep Rijnboog gekomen. Die werkgroep heeft een participatietraject doorlopen samen met bewoners. Veel van de uitkomsten uit die participatie zijn meegenomen in de uitwerking van het plan.
@Bert:
Hadden onze politici de zaken maar op een rijtje! ;-)
Als politici (zeggen te) luisteren naar de mensen, maar vervolgens een keuze maken die haaks staat op de wens van de buurt, dan vind ik dat je wel met heel erg goede argumenten moet komen om daar tegenin te gaan. En dan nog.
De fout die in Arnhem steeds gemaakt wordt, is dat er geen ruimte is voor overleg, voor aanpassing van de diverse plannen. Wanneer de gemeente in overleg was getreden met de bewoners van de Rosendaalsestraat, dan hadden we nu het begin kunnen maken met de bouw van een prachtige buurtmoskee. Met Rijnboog idem dito.
Maar omdat het college steeds krampachtig vasthoudt aan de keuze die ze gemaakt hebben, niet openstaat voor overleg en weigert om ook maar een millimeter aan de plannen te veranderen, hebben ze de hele stad tegen zich in het harnas gejaagd.
Nederland is polderland. Polderen zit ons in het bloed. Nu wordt het in Arnhem steeds hard gespeeld. Het college zegt A, de buurt zegt B. Het college kiest met de hakken in het zand voor A, zonder de mogelijkheid te onderzoeken om samen met de betrokkenen tot C of D te komen.
Arnhem wordt een stuk prettiger wanneer we komende vier jaar een college zonder de PvdA hebben, met partijen die wel open staan voor overleg.
(Terzijde: Veel mensen denken dat polderen een relatief nieuw fenomeen is, maar het zit in onze volksaard. Polderen is ontstaan in de gouden eeuw, toen steeds meer polders drooggemalen werden. Om dat water weg te pompen, was overleg nodig met alle boeren in de buurt, zonder dat een boer benadeeld werd. Daar komt de term vandaan.)
@Martien:
Nou. Nou. Nou. Er valt nogal het een en ander aan te merken op de verantwoording die je geeft. Je geeft wel een hele eenzijdige visie op de werkelijkheid…
Met betrekking tot de moskee heeft de PvdA voor sloop van de St Jansschool gestemd, en voor de bouw van een moskee waarvan de buurt zei dat die te groot was. Dat het aantal bezoekers in de loop der tijd naar beneden is bijgesteld (maar nog altijd te groot was), neemt niet weg dat Luuk Boer en Marion Blom (plus nog 9 andere PvdA-raadsleden) tegen de wens van de bewoners voor die moskee gestemd hebben.
Dat de moskee er niet komt, is met name de verdienste van de oppositie van SP en VVD, en zeker niet het gevolg van de gesprekken die de PvdA met de buurt heeft gehouden.
Met betrekking tot de Apeldoornseweg:
Het is de SP geweest die samen met de bewoners actie heeft gevoerd om het plan van het college van tafel te krijgen, en zeker niet de PvdA. De PvdA kan nu goede sier maken doordat jullie op het laatste moment de kant van de bewoners hebben gekozen. Nadat de buurt ruim een half jaar actie heeft gevoerd, zonder gehoord te worden. Waar waren jullie toen?
Met betrekking tot Sint Marten:
Ook hier is het de SP geweest die samen met de buurt alles op alles heeft gezet om te voorkomen dat mensen binnen zes weken op straat gegooid werden. Het was zeker niet de PvdA die zich hard maakte voor de buurt. Sterker nog: het plan om de panden te slopen en de bewoners uit hun huis te zetten kwam van de PvdA.
Ik ben bij een bewonersbijeenkomst geweest waar jouw eigen PvdA-wethouder Van Bodegraven zonder met zijn ogen te knipperen mensen uitlegde dat het in hun eigen belang was dat ze uit hun huis gezet werden. Zonder vervangende woonruimte aan te bieden. Ik heb daar mensen huilend de zaal zien verlaten. Waar waren jullie toen?
Met betrekking tot de Van Heemstralaan:
De buurt was al maanden in actie, compleet met eigen buurtonderzoek. Dat volledig genegeerd werd door het college en ook door de PvdA-fractie. Pas na druk vanuit de oppositie (alweer VVD en SP), ging de PvdA uiteindelijk overstag.
Met betrekking tot de Asfaltcentrale:
Je vertoont typisch PvdA-gedrag: “Neehoor. Wij waren juist voor een MER!” Wat je vergeet te zeggen is dat het de PvdA in Provinciale Staten was, die de MER heeft weggestemd. Wat je ook niet meldt, is dat buurtbewoners het onderzoek dat de PvdA wenste een wassen neus vonden.
Bovendien hebben jullie de komst van de asfaltcentrale (categorie 5, midden in stedelijk gebied) tot de laatste snik verdedigd.
Met betrekking tot Rijnboog:
Je zegt: “Veel van de uitkomsten uit die participatie zijn meegenomen in de uitwerking van het plan.”
Dat is aantoonbaar niet juist. Veel deelnemers aan het participatietraject voelen zich geschoffeerd omdat er vrijwel niets met hun bijdragen gedaan hebben.
Wanneer de PvdA de afgelopen jaren goed beleid had gevoerd, met oog en oor voor de wensen van de bewoners, zou de PvdA daarvoor op 3 maart beloond worden door de kiezer. Nu stevent de PvdA af op een historische verkiezingsnederlaag. In mijn ogen: meer dan terecht.
De bereidheid om te luisteren naar de goede voorstellen van anderen was in elk geval ver te zoeken in de afgelopen vier jaar. Dat is iets wat moet veranderen en voor mezelf durf ik te beweren dat ik daar ook naar wil handelen.
Het gegeven alleen al dat je als volksvertegenwoordiger telkens tegenover de mensen komt te staan die je feitelijk moet vertegenwoordigen is raar!
Wel is het zo dat je moet afwegen of het gaat om persoonlijke belangen of algemene belangen van iedereen. Waarbij je best mag afwegen of dit individuele belang erg geschaad wordt door bepaalde besluiten.
Vooraf met elkaar in gesprek zijn over toekomstige ontwikkelingen leidt tot betere planvorming en dus minder problemen achteraf!
Reageer op dit bericht