ARNHEM – De Arnhemsche Courant start een reeks artikelen over de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. De komende weken brengen we in kaart welke partijen meedoen in Arnhem en waar zij voor staan. Daarmee proberen we antwoord te geven op vragen die bij veel Arnhemmers leven in aanloop naar de stembusgang.
De gemeenteraad van Arnhem telt 39 zetels. GroenLinks en de PvdA doen ook in Arnhem samen mee op één lijst en vormen daarmee de grootste fractie met in totaal tien zetels. GroenLinks was bij de vorige verkiezingen al de grootste partij in de stad. De PVV heeft aangegeven niet mee te doen aan de verkiezingen in Arnhem. Ook JA21 doet niet mee. De woordvoerder van partijleider Joost Eerdmans laat aan de Arnhemsche Courant weten dat de partij geen lokale lijst indient.
De huidige coalitie bestaat uit GroenLinks, D66, Arnhem Centraal, Partij voor de Dieren, PvdA en Volt. Samen vormen zij een uitgesproken linkse en groene coalitie. Gezamenlijk hebben deze partijen 24 van de 39 zetels in handen, waarmee zij beschikken over een ruime meerderheid in de raad.
Huidige zetelverdeling
GroenLinks (7) en PvdA (3) samen: 10 zetels
D66: 5 zetels
VVD: 5 zetels
Arnhem Centraal: 4 zetels
Partij voor de Dieren: 3 zetels
SP: 2 zetels
Volt: 2 zetels
DENK: 2 zetels
CDA: 1 zetel
BurgerBelang Arnhem: 1 zetel
ChristenUnie: 1 zetel
PVV: 1 zetel
Forum voor Democratie: 1 zetel
Groep Van den Broek: 1 zetel
Totaal: 39 zetels
De komende weken volgt u via de Arnhemsche Courant uitgebreid nieuws over de partijen, hun programma’s en de hoofdrolspelers in de Arnhemse verkiezingsstrijd. Lezers kunnen onder de artikelen reageren. Wij horen graag wat Arnhemmers vinden van de plannen en de politieke koers van de stad.