27 februari 2022
1 minuut

Steenstraat wordt bomenstraat

ARNHEM – De Steenstraat dankt haar naam aan het feit dat het de eerste straat in de stad was die volledig bestraat was. Die volledige bestrating is vandaag een heel stuk minder geworden. Samen met maar liefst honderd vrijwilligers werden tien nieuwe bomen in de straat geplant.

Onder leiding van het BuurtGroenBedrijf zijn afgelopen jaren al heel wat straten in het versteende Spijkerkwartier vergroend. De vergroening is niet alleen mooi voor het straatbeeld, maar helpt ook tegen hittestress en wateroverlast in de wijk. Zondag 27 februari was de Steenstraat aan de beurt.

Je zou verwachten dat er weinig animo is om al om 7 uur ’s ochtends op zondagmorgen aan de slag te gaan om de handen uit de mouwen te steken. Maar in de Steenstraat bleek vanochtend het tegenovergestelde het geval. Vanaf 7 uur ’s ochtends waren honderd wijkbewoners in de hele Steenstraat in de weer om de straat te vergroenen.

De gemeente heeft aan de linkerkant van de straat tien grote plantenvakken gerealiseerd. Daar zijn vandaag tien nieuwe bomen geplant. Bovendien zijn de plantenvakken opgevuld met planten en afgewerkt met vlechtwerk van wilgentenen.

“De plantenvakken gaan niet ten koste van parkeerplaatsen”, vertelt Jolanda van Looij van het BuurtGroenBedrijf. “Er is gebruik gemaakt van laad- en losplekken in de straat. Laden en lossen gebeurt voortaan op een paar centrale plekken.”

In de nieuwe plantenvakken zijn twee soorten bomen geplant: sierpeer en prunus.
Van Looij: “Dit zijn boomsoorten die we eerder ook al in de Spijkerstraat hebben geplant. Het zijn bomen die het hier goed doen. Ze zorgen voor meer biodiversiteit en bovendien kleuren ze mooi in de herfst.”

De ‘bomenplantdag’ in de Steenstraat is niet het laatste vergroeningsproject in de wijk.
“Het volgende project staat al op stapel. Hierna gaan we aan de slag op het Johan Combéplein in de Spoorhoek”, aldus Jolanda van Looij.

Vorige Bericht

Hoe ziet Arnhem er in 2120 uit?

Volgende Bericht

Goedemorgen 2667

Laatste berichten

Kees Crone overleden

ARNHEM – De Arnhemse schrijver, columnist en stadschroniqueur Kees Crone is op woensdag 15 oktober overleden. Crone schreef jarenlang over de stad die hem dierbaar was. Zijn columns en boeken lieten een

LIKEaCLOWN! brengt de clown terug naar Arnhem

ARNHEM – Deze herfst verrijst er een circustent in Park Sonsbeek. Van 22 oktober tot en met 9 november speelt Cirque de la Liberté er de voorstelling LIKEaCLOWN!, een vrolijke, ontroerende en
Ga naarBoven