3 maart 2022
1 minuut

Nieuwe stemwijzer online: na het Kieskompas en de Meestem-meter nu ook de Kieswijzer

ARNHEM – We hadden in Arnhem al het Kieskompas en onze eigen Meestem-meter van de Arnhemsche Courant. Daar is nu een derde stemhulp bijgekomen: de Kieswijzer van de Gelderlander.

De Kieswijzer werd door de regionale kranten in Nederland samengesteld voor in totaal 253 gemeenten, waaronder Arnhem. De Kieswijzer moet net als andere stemwijzers mensen helpen om te bepalen op welke partij zij het beste kunnen stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen.

De Kieswijzer is samengesteld aan de hand van actuele thema’s en de verkiezingsprogramma’s van politieke partijen. De Kieswijzer bestaat in totaal uit 25 stellingen. Via een schuifbalk kan een standpunt worden aangegeven.

Moeten bijvoorbeeld financiële meevallers besteed worden aan het verlagen van de gemeentelijke belastingen of moeten de voorzieningen omhoog? Moeten er meer of juist minder boa’s worden ingezet? Via de schuifbalk kan een standpunt worden ingenomen.

Naast de Kieswijzer kan in Arnhem ook gebruik worden gemaakt van het Kieskompas en de Meestem-meter. Aan de hand van 31 stellingen wordt in het Kieskompas je politieke voorkeur bepaald.

De Meestem-meter werd ontwikkeld door de Arnhemsche Courant. De Meestem-meter is een unieke stemwijzer waar niet de (soms ongefundeerde) verkiezingsbeloften van partijen als uitgangspunt worden genomen, maar het stemgedrag in de afgelopen vier jaar. Verkiezingen zijn immers ook een verantwoording over de afgelopen periode.

Aan de hand van 22 stellingen ontdek je met welke partijen je vaak meestemt, en met welke partijen niet. Bij de Meestem-meter is gebruik gemaakt van besluiten die de afgelopen vier jaar zijn genomen in de Arnhemse gemeenteraad. Je zit bij de Meestem-meter als het ware op de stoel van een raadslid.

Vorige Bericht

GSG Guido en Rozet werken samen aan leesplezier

Volgende Bericht

Raadsrapport: staat Arnhem er beter voor dan vier jaar geleden?

Laatste berichten

LIKEaCLOWN! brengt de clown terug naar Arnhem

ARNHEM – Deze herfst verrijst er een circustent in Park Sonsbeek. Van 22 oktober tot en met 9 november speelt Cirque de la Liberté er de voorstelling LIKEaCLOWN!, een vrolijke, ontroerende en
Ga naarBoven