31 juli 2018
1 minuut

Wat verwachten Gelderlanders van hun nieuwe commissaris van de Koning?

De provincie Gelderland zoekt een nieuwe commissaris van de Koning per 1 februari 2019. De huidige commissaris, Clemens Cornielje, stopt met zijn werkzaamheden na 13,5 jaar. Want alles heeft zijn tijd, zoals hij zegt. Provinciale Staten gaan daarom aan de slag met het opstellen van een profielschets. Dit is een beschrijving van hoe de nieuwe commissaris zou moeten zijn. In 2004 betrokken Provinciale Statenleden de Gelderlanders bij deze actie. En dat willen ze nu ook weer doen.

Wat is belangrijk?

Aan de hand van 7 vragen op www.geldersecommissaris.nl kunnen inwoners van Gelderland aangeven wat ze belangrijk vinden. Moet deze persoon per se uit Gelderland komen? Hebben ze liever iemand met ervaring bij de overheid of uit het bedrijfsleven? En is het belangrijk dat zij/hij actief is op sociale media. Tot slot kunnen ze in eigen woorden aangeven wat ze vooral verwachten.

De vragenlijst blijft beschikbaar tot 20 augustus 2018.

Vervolgstappen

De antwoorden op de vragen betrekken Provinciale Staten bij het opstellen van de profielschets. Op 3 oktober 2018 stellen Provinciale Staten in een extra vergadering de profielbeschrijving vast. Direct na de vaststelling bieden ze de profielschets aan minister Ollongren van Binnenlandse Zaken aan. Kort daarna verschijnt de vacature met de Gelderse profielschets in de media.

Historie

Vanaf 1814 heeft Gelderland 16 commissarissen van de Koning(in) gehad. Tot 1848 wees de Koning zelf de nieuwe commissaris aan. Daarna deed de regering dat. Vanaf de jaren 80 van de vorige eeuw mochten Provinciale Staten meepraten over de profielschets.

 

Geef een reactie

Your email address will not be published.

Vorige Bericht

OPINIE Reflecteren met Lubbers

Volgende Bericht

Wie is volgens u de Grootste Gelderlander Aller Tijden?

Laatste berichten

Koningsdag in Arnhem: het volledige programma

ARNHEM – Koningsdag 2026 belooft opnieuw een volle en veelzijdige dag te worden in de Arnhemse binnenstad. Door de vroege start van Koningsnacht – die dit jaar al om 14.00 uur begint

Recensie: De Buren van Thialf

ARNHEM – Het zou vandaag wel eens de eerste dag van het jaar kunnen zijn waarop de ijzige koelte van de winterschaduw het verliest van de zinnenprikkelende warmte van de maartse zon,
Ga naarBoven