7 februari 2012
1 minuut

Amerikaanse foto’s van rond 1900 van Arnhem

{

Winter, ijs en sneeuw, ik krijg er altijd een nostalgisch gevoel van. Daar passen deze foto’s van Arnhem van het Amerikaanse Library of Congress prima bij! Het zijn foto’s gemaakt met fotochroom, een techniek waarbij je van een zwart-witfoto een kleurenfoto kan maken. Deze techniek was erg populair tussen 1890 en 1910 toen ‘echte’ kleurenfotografie al wel bestond maar nog te duur was. Tegenwoordig zou je hier weer Instagram voor gebruiken.

De foto hierboven komt uit de collectie van het Library of Congress. De complete verzameling bestaat uit ongeveer 6.000 foto’s van Europa en het Midden-Oosten en nog 500 foto’s van Noord-Amerika. Een geweldig tijdsdocument dat ook nog eens volledig online is in te kijken! De andere foto’s van Arnhem staan hieronder, de rest is hier te bekijken.

Grote Markt ArnhemDe originele Eusebius

Beekhuizen ArnhemBeekhuizen

Janssingel ArnhemJanssingel

Velperplein ArnhemVelperplein Arnhem

En Willem van Aswespeak bedankt voor de tip!

Vorige Bericht

Modehotel Modez ‘A dream come true’

Volgende Bericht

Roosbeef speelt in Arnhem, win kaarten!

Laatste berichten

LIKEaCLOWN! brengt de clown terug naar Arnhem

ARNHEM – Deze herfst verrijst er een circustent in Park Sonsbeek. Van 22 oktober tot en met 9 november speelt Cirque de la Liberté er de voorstelling LIKEaCLOWN!, een vrolijke, ontroerende en
Ga naarBoven