19 december 2024
1 minuut

Nederlands vrouwenteam Rolstoelbasketbal Sportploeg van 2024

Het Nederlands vrouwenteam Rolstoelbasketbal wist de laatste jaren op internationaal niveau alles te winnen wat er maar te winnen viel. Paralympisch kampioen op de Spelen 2021 in Tokio, tweevoudig wereldkampioen  in respectievelijk 2018 en 2022 en maar liefst negenvoudig Europees kampioen.

En dan dit jaar op de Paralympische Spelen in Parijs ook nog een herhaling van het resultaat in Tokio: opnieuw Paralympisch Kampioen.

Sportploeg van het Jaar

Dus kon het bijna niet anders: op het NOC*NSF Sportgala 2024 van woensdag 18 december werden de vrouwen verkozen tot Paralympische Sportploeg van het jaar 2024. Het team, met o.a. de in Doorwerth woonachtige topspeelster Bo Kramer, kijkt terug op een intensieve periode. De verwachtingen van de buitenwereld om op ook in Parijs weer de beste van de wereld te worden, waren groot, hetgeen de nodige spanning met zich meebracht. Echter het feit dat dit team  al lang met elkaar samenspeelt en een krachtig collectief vormt, bleek die spanning aan te kunnen, met de titel van beste Paralympische Sportploeg van 2024 als verdiend resultaat.

(Tekst: Wim Ludeke, foto: Mathilde Dusol)

Geef een reactie

Your email address will not be published.

Vorige Bericht

Volleybaloverzicht 14 december: aderlating volleybalvrouwen Nuovo en Aetos 

Volgende Bericht

Kars Deutekom, ‘kind van de club’, volgend seizoen trainer bij VDZ

Laatste berichten

Recensie: Restobar Noncha

Bij tijd en wijlen verschijnt er, als een vlinder uit een pop, een nieuw restaurant dat haar kleurrijke vleugels meteen durft uit te slaan en menigeen op haar eerste vlucht verwondert met
Ga naarBoven